Coupling 1.1/4, M45x2 fem. 35L 20G-35FDLORX45 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
20G35FDLORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
A
161,9 mm
Arbejdstryk
16 MPa
B
102,9 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rør
35 mm
E
37,5 mm
H
50 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
20G-35FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1.1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
205 - 225 Nm