Coupling 1.1/4, M45x2 fem. 35L 20G-35FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
20G35FDLORX
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
A
90,4 mm
B
44,1 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rör
35 mm
H
50 mm
Modell kod
20G-35FDLORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1.1/4 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
160 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
205 - 225 Nm