140D25-SY
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
55 variants
Chosen variant:
140D25-SY
Pari clamp 130-140mm - 25x1.0mm - 2 bolts - AISI316
Specifications
Dimensions and shipping
Bredd
20 mm
Bultgänga metrisk
M6
Diameter min.
130 mm
Diameter max.
140 mm
Materialkvalitet
1.4404 / AISI316L
Materialkvalitet band
1.4404 / AISI316L
Materialkvalitet bult
A4-70
Modell kod
SK 2/140 VA
Märke namn
Power-Flex APS
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sexkant
5 mm
Tillverkningsmaterial
Stainless steel
Package size
10 st
Barcode
431955
Gross weight
0,23 Kg
Net weight
0,23 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Powerclamps stainless steel hose clamp type SK2 VA.
Product datasheet
Others has been looking for
SK2 powerclamps
SK2 powerclamps
Partnumber:
350D25
4 st
SLANGKLAMMER PA-RI 130-140 DUBBEL W1 25MM
Partnumber:
140D25
Powerclamps SK2 VA double hose clamps, stainless - 0116014
80D20-SY
SLANGKLAMMER PA-RI 31-35 ENKEL W1
35E20
SLANGKLAMMER PA-RI 50-60 DUBBEL W1
60D20
55E20
90D20
Slangklammer ABA 11-17/9 W1 Förzinkat stål/Aluzink
A1-1117
100 st
AB1-1928
50 st
A1-814
100 st
38E20
40E20
AB1-1524
50 st
SLANGKLAMMER 75-85 DUBBEL W5-SYRAFAST
85D20-SY
60E20
65E20
70E20
Slangklammer W2 8-16 bredd=9mm
Slangklammer W2 8-16 bredd=9mm
D2-0816
Slangklamma Superclamp W4 Spänn omr. 29-31, Bredd 20mm
S4-2931
Slangklammer W2 10-16 bredd=7mm
D2-1016
Buntband 2,5x100, Svart Nylon 6.6, 100st
BB-2.5X100-S
1 frp
Tryckluftklämma 2.1/2'' 77-94mm DIN20039A
TK-77/94
2 st
SLANGKLAMMER PA-RI 160-175 DUBBEL W1 25MM