04G10FDLORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
04G10FDLORX
Coupling 1/4, M16x1,5 fem. 10L 4G-10FDLORX Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
53,5 mm
Angle
0 °
B
27,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
DN
6 mm
Diameter pipe
10 mm
H
19 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/4 "
Model code
4G-10FDLORX
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
33 - 38 Nm