SPT208CH-RL30
Förpackningsstorlek:
30 m
Minsta beställningskvantitet:
30 m
SE ANDRA VARIANTER
21 varianter
Utvald variant:
SPT208CH-RL30
1/2" Hydraulic hose SPT-208CH - 2SC WP 350 bar - 30M coil
Tillbehör (1)
Presshylsa 0022 1/2'', Skalfri
Partnumber:
Specifications
Dimensions and shipping
Area of use
Diesel, Grease, Oil
Bend radius
80 mm
Brand Name
Hydraspecma
Cover
Synthetic rubber
Diameter inner
12.7 mm
Diameter outer
20.8 mm
Hose size
1/2 "
Hose type
2SC
Length per roll
Model code
SPT-2-08-CH
Order unit
Bundle
Pressure burst min.
1500 bar
Pressure max.
350 bar
Reinforcement
2 layer high tensile steel wire braid
Temperature intermittent max.
+135 °C
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Tube
NBR (Nitrile)
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
0,52 Kg
Country of origin
ita
Intrastat code
Product information