SIT28-N-16
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
36 varianter
Utvald variant:
SIT28-N-16
Sitex hub, drilled ø16 H7
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Sitex
C
40 mm
Diameter hub
43 mm
Material
Steel
Number of outer grooves
34
Power kW/rpm max.
0.0094 kW
Power nominal kW/rpm.
0.0047 kW
Shaft diameter
16 mm
Shaft keyway
5,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Torque nominal
4.5 daNm
Torque output max.
9 Nm
d
43 mm