NI60X70X08
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
NI60X70X08
Piston seal
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inner
60 mm
Diameter outer
70 mm
H
8 mm
Material
Polyurethane
Pressure max.
400 bar
Temperature max.
+100 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,01 Kg
Net weight
0,01 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Measure sketch
U-seal. Specially designed to seal inside - against the piston rod.
Others has been looking for
Piston seal
Partnumber:
UN14X22X06
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
Partnumber:
UN28X40X10
Min. order quantity is:
N48X68X10
U-cuff in synthetic rubber, N, inner diameter >50 mm