K20SXGM3/4
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
K20SXGM3/4
Bulkhead fitting - ø20S x 3/4" BSP - w. counter nut
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
20 mm
Material
Steel
Model code
YXK20S6034BAN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C