FXRSWND14SR12WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
FXRSWND14SR12WD
Banjo - ø14S x 1/2" BSP with WD seal NBR
Tilbehør (5)
Cutting ring - ø14S
Varenummer:
DPR14S
Cutting ring - ø14S
Varenummer:
FIDS14S
Nut - ø14S - M22x1.5
FIM14S
Double cutting ring WDDS - ø14S - packing
FIWDDS14S
M14S nut ø14 M22x1,5
M14S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
14 mm
Dimension i
14 mm
L
30 mm
L1
40 mm
L2
22 mm
L3
41 mm
L4
19,5 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
30 mm
S2
27 mm
S3
27 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T1
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
d1
14 mm
d2
26 mm
i
14 mm