Straight bulkhead - ø35L - with lock nut FI-GS-35L-W3-SKM
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%
Artikelnummer:
FXGS35LSKM
1 pcs
Mutter 35L (M45x2)
Partnumber: M35L
Diameter pipe
35 mm
Dimension L7 max
16 mm
Gänga utv. metrisk
M45x2
L
76 mm
L1
40 mm
L2
18,5 mm
L3
58 mm
L4
36,5 mm
Model code
FI-GS-35L-W3-SKM
S1
50 mm
S2
55 mm
S3
50 mm
L
Temperatur min.
-40 °C
Temperature max.
+120 °C
Tryck max.
250 bar
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d1
35 mm
d2
30 mm
Package size
Barcode
Gross weight
0,55 Kg
Net weight
0,55 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%