Straight bulkhead - ø16S - with lock nut FI-GS-16S-W3-SKM
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%
Varenummer:
FXGS16SSKM
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
Diameter pipe
16 mm
Dimension L7 max
16 mm
L
65 mm
L1
35 mm
L2
16,5 mm
L3
50 mm
L4
31,5 mm
Model code
FI-GS-16S-W3-SKM
Pressure max.
630 bar
S1
32 mm
S2
32 mm
S3
30 mm
Series
S
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M24x1,5
d1
16 mm
d2
12 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%