FXGE35L1516U
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
32 varianter
Valgt variant:
FXGE35L1516U
Adapter 35L, UNF1.5/16''
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
35 mm
D2
12,5 mm
Diameter pipe
35 mm
Dimension i
15 mm
L
43 mm
L1
54 mm
L2
17,5 mm
Material
Steel
Model code
XA35L151612UZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
46 mm
S2
50 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
1.5/16-12 UNF
Thread outer
1.5/16-12 UNF
Thread outer metric
M45x2
Torque tightening
150 Nm
i
15 mm