FXGE16SR34
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
FXGE16SR34
Stud fitting - ø16S x 3/4" BSP
Tilbehør (4)
Dobbelt skærering - ø16S
Artikelnummer:
FIDS16S
Omløber - ø16S - M24x1.5
Artikelnummer:
FIM16S
Double cutting ring WDDS - ø16S - packing
FIWDDS16S
Omløber - ø16S - M24x1.5
M16S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
16 mm
Diameter pipe
16 mm
Dimension i
16 mm
L
45 mm
L1
55 mm
L2
20,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-16SR3/4-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
32 mm
S2
30 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/4 BSP
Torque tightening
350 Nm
d2
12 mm
i
16 mm