FXGE14SM20WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
13 varianter
Valgt variant:
FXGE14SM20WD
Perusliitin,uk,runko,raskas,ED-tiiv
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
14 mm
Dimension i
14 mm
L
41 mm
L1
51 mm
L2
19 mm
Material
Steel
Model code
A14RSWDZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
27 mm
Safety factor
4
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
M20x1,5
Thread outer metric
M20x1,5
Torque tightening
125 Nm
d1
14 mm
d2
10 mm
i
14 mm