FEGED08LR18WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
28 varianter
Valgt variant:
FEGED08LR18WD
Stud fitting - ø8L indv x 1/8" BSP - o-ring seal
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
8 mm
Dimension i
8 mm
Gevind indvendig metrisk
M14x1,5 MM
Gevind udvendig
G 1/8 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L1
25,5 mm
Materiale
Steel
Model kode
FI-EGED-08LR1/8-WD-BV-W3-DKO
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
14 mm
S2
17 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/8 BSP
Tilspændingsmoment
18 Nm
Tryk maks.
500 bar
Vinkel
0 °
d1
8 mm
d2
4 mm
i
8 mm