DYSE-5/1.10U
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
71 variants
Chosen variant:
DYSE-5/1.10U
Nozzle without head G, ø 1,10, Brass
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Material
Brass
Nozzle size
1.1 mm
Oil viscocity recommended
15 - 50 cSt
Pressure max.
300 bar
Thread outer metric
M5
Type
G
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
CHE
Intrastat code
Product information
Dyse u/hoved G, ø 1,10, messing
Frequently bought together with
1/2" Kontraventil 0.5 bar
1/2" Kontraventil 0.5 bar
Partnumber:
VU-12
1 pcs
Dobbelt skærering ø 12 Mat. 1.4571
Partnumber:
DS12L/71
3/4" Kontraventil 8.0 bar
3/4" Kontraventil 8.0 bar
VU-34-80
Omløber ø12 M18x1,5 mat.1.4571 Mat. 1.4571
M12L/71
Kontraventil-AISI316-Tognella 3/8
FT2260/6-38
Kontraventil-AISI316-Tognella 1/2
FT2260/6-12
3/8 kontraventil, 0,5 bar
3/8 kontraventil, 0,5 bar
CA10
3/8" Kontraventil 0.5 bar
3/8" Kontraventil 0.5 bar
VU-38
1" Kontraventil 0.5 bar
1" Kontraventil 0.5 bar
VU-100
3/4" Kontraventil 0.5 bar
3/4" Kontraventil 0.5 bar
VU-34
1/4" Kontraventil 0.5 bar
1/4" Kontraventil 0.5 bar