08MEUP12 closing plug M12x1,5m
08MEUP12 closing plug M12x1,5m
Varenummer:
VSCH12
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
17 mm
Dimension i
12 mm
L1
17,3 mm
Material
Steel
Model code
VSCHM1215WZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
6 mm
Sealing material
NBR
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
T
M12x1,5
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread outer metric
M12x1,5
Torque tightening
23 Nm
i
12 mm