A12S9/16UNFX
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
21 varianter
Utvald variant:
A12S9/16UNFX
Stud fitting - ø12S x 9/16" UNF
Tillbehör (2)
Reservdelar (1)
Skärring 12LS
Artikelnummer:
DPR12LS
Mutter 12S (M20x1.5)
Artikelnummer:
M12S
O-ring, Utv-UNF 9/16''
OUN-06
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
12 mm
Gänga utv.
9/16-18 UNF
Gänga utv. metrisk
M20x1,5
Modell kod
XA12S91618UZN
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
630 bar