12.37X2.62S
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
13 variants
Chosen variant:
12.37X2.62S
O-ring 90S
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Diameter inner
12.37 mm
Material
NBR
Material thickness
2.62 mm
Shore
90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,01 Kg
Net weight
0,01 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
O-ring 90S
Frequently bought together with
Indstik 1/2" - 13/16"-16 ORFS oml.
Partnumber:
P0808FF
Min. order quantity is:
1 pcs
Partnumber:
P0404FF
Indstik 1/2" - 1"-14 ORFS oml.
Indstik 1/2" - 1"-14 ORFS oml.
Indstik 1" - 1.7/16"-12 ORFS oml.
Indstik 5/8" - 1"-14 ORFS oml.
Indstik 5/8" - 1"-14 ORFS oml.
Indstik 3/4" - 1"-12 ORFS oml.
Indstik 3/4" - 1"-12 ORFS oml.
Indstik 1/2" - 13/16"-16 ORFS oml. med backnut
P0808FFB
Indstik 1" - 1.11/16"-12 ORFS oml.