WFG3005L42
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
WFG3005L42
Vinkelflange 1.1/2" SAE3000 x 42L
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter fläns
60.3 mm
Diameter rör
42 mm
Fläns
1.1/2 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
Gänga utv. metrisk
M52x2
Märke namn
Havit
O-ring
47,22X3,53 mm
Rostbeständighet
480 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
L
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur max.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
160 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nikkel belagt
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
1,97 Kg
Net weight
1,97 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Tekniske data
Frequently bought together with
Renseprojektil EC flexible for Ø 25-40 MM, 1.1/2"
Partnumber:
EC50060
20 pcs
Messing gevindstuts. Dim. 1.1/2" (38mm) slangestuds med 2" u
Partnumber:
Elaflex rustfri kobling type VC - VA. Dim. VC 38 - 1.1/2" SS
Elaflex rustfri gevindstuts. ¤ Dim. 1.1/2"
Elaflex messing kobling type MX. Dim. MX 38 - 1.1/2"
Elaflex rustfri kobling type MC - VA. Dim. MC 38 - 1.1/2" SS
1.1/2" King rustfri kombinationsnippel
1.1/2" King Stål-kombinationsnippel
Elaflex messing kobling type VC. Dim. VC 38 - 1.1/2"
Elaflex messing kobling type MC. Dim. MC 32 - 1.1/2"
Elaflex rustfri kobling type VX - VA. Dim. VX 38 - 1.1/2" SS
Messing gevindstuts. Dim. 1.1/2" (38mm)