WFG3005S38
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
WFG3005S38
Vinkelflange 1.1/2" SAE3000 x 38S
Katso myös (2)
O-ring 90S
Partnumber:
47.22X3.53S
D38S cutting ring ø38
Partnumber:
DS38S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
60.3 mm
Diameter rør
38 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M52x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
O-ring
47,22X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
210 bar