WFG3001L15
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
WFG3001L15
Flange clamp 2.1/2" SAE3000 - stainless AISI316L
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Artikelnummer:
18.64X3.53S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
30.2 mm
Diameter pipe
15 mm
Flange
1/2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
18,64X3,53 mm
Pressure max.
315 bar
Series
L
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C