M0904110140
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
M0904110140
HMA2 90 1400 rpm 1,1 Kw 4 pol B14/140 IE2,sort 230/400V
Accessories (1)
Fødder til M90S (sæt m/skr) IE2/IE3
Partnumber:
B3-M90S
Specifications
Dimensions and shipping
Aksel diameter
24 mm
Aksel notgang
8,0 mm
Akseltype
Cylindrisk
Antal motor poler
4
Bolt afstand
115 mm
Diameter flange
140 mm
Effekt
1.1 kW
Effekt
1.5 Hk
Effektivitetsklasse
IE2
Isoleringsklasse
IP 55
Materiale
Aluminium
Montagetype
B14A
Motor byggestørrelse
90L IEC
Reces
130,0 mm
Rotationshastighed ved 50 Hz
1420 rpm
Spænding
230, 400 V
Strømtype
AC
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
16,85 Kg
Net weight
16,85 Kg
Country of origin
DNK
Intrastat code
Product information
HMA2 90 1400 rpm 1,1 Kw 4 pol B14/140 IE2,sort 230/400V 50Hz IP55