Kobling 3/8, M22x1,5 oml. 15L 6G-15FDLORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0615RO22A
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Male protection plug, 5/8" BSP, 7/8" JIC/UNF, M22x1.5
Partnumber: PLUG05M
A
54 mm
Angle
0 °
B
26,1 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter pipe
15 mm
H
27 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
3/8 "
Model code
6G-15FDLORX
Pressure max.
385 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
52 - 58 Nm