Kobling 3/8, M20x1,5 oml. 12S 6G-12FDHORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0612RO20A
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop, 1/2" BSP, 1/2" NPT, M20x1.5
Artikelnummer: PLUG04M
A
55,5 mm
B
27,6 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rør
12 mm
H
24 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
6G-12FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
48 - 52 Nm