Kobling 3/8, M18x1,5 oml. 12L 6G-12FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G0612RO18A45
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
68,8 mm
Angle
45 °
B
40,9 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter pipe
12 mm
E
18,9 mm
H
22 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
3/8 "
Model code
6G-12FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm
Working Pressure
38,5 MPa