Kobling 3/8, M18x1,5 oml. 10S 6G-10FDHORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0610RO18A
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
A
55 mm
B
27,1 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
10 mm
H
22 mm
Modell kod
6G-10FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med fast kappe
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm