Kobling 3/8, M16x1,5 oml. 10L 6G-10FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0610RO16A45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop, 3/8" BSP, 3/8" NPT, 5/8" JIC/UNF, M16x1.5
Artikelnummer: PLUG03M
A
68,5 mm
Arbejdstryk
38,5 MPa
B
40,5 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rør
10 mm
E
18,6 mm
H
19 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
6G-10FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
33 - 38 Nm