Kobling 5/16, M20x1,5 oml. 12S 5G-12FDHORX90 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0512RO20A90
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
A
59 mm
B
31 mm
DN
8 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
24 mm
Modell kod
5G-12FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
5/16 "
Slangkopplingstyp
Med fast kappe
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm