Kobling 1/4, M18x1,5 oml. 10S 4G-10FDHORX90 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G0410RO18A90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Gevindprop M18x1.5
Artikelnummer: PLUG13M
A
60 mm
B
34 mm
DN
6 mm
Diameter rør
10 mm
E
36,5 mm
H
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
4G-10FDHORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
38 - 42 Nm