FXGE12LR14
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
40 varianter
Valgt variant:
FXGE12LR14
Indskruning - ø12L x 1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
12 mm
Diameter rør
12 mm
Dimension i
12 mm
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M18x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
31 mm
L1
39 mm
L2
12 mm
Materiale
Stål
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
22 mm
Sekskant
19 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
T
G 1/4 BSP
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
Tilspændingsmoment
55 Nm
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
d2
6 mm
i
12 mm