FXGE12SR14
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
34 varianter
Utvald variant:
FXGE12SR14
Indskruning - ø12S x 1/4"
Specifications
Dimensions and shipping
D1
12 mm
Diameter rør
12 mm
Dimension i
12 mm
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M20x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
36 mm
L1
45 mm
L2
16,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
XA12SR14ZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
22 mm
S2
24 mm
Sekskant
22 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tryk maks.
630 bar
Vinkel
0 °
d2
5 mm
i
12 mm