FEGED10SR14WD
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
27 varianter
Utvald variant:
FEGED10SR14WD
Indskruning - ø10S indv x 1/4" BSP - o-ringstætning
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
10 mm
Dimension i
12 mm
Gevind indvendig metrisk
M18x1,5 MM
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L1
29,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
VAD10SR14WZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
T
G 1/4 BSP
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tilspændingsmoment
55 Nm
Tryk maks.
800 bar
Vinkel
0 °
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm