FIEGE10LR14WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
28 varianter
Valgt variant:
FIEGE10LR14WD
Indskruning - ø10L indv x 1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gänga inv. metrisk
M16x1,5 MM
Gänga utv.
G 1/4 BSP
L1
27,5 mm
Modell kod
VAD10RLWZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
19 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
500 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nikkel belagt
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
35 Nm