EHW021-10
Package size:
50 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
EHW021-10
Kølerslange16x23 DIN73411 -40gr - +120gr EPDM 5 Bar BP15
Specifications
Dimensions and shipping
Anvendelsesområde
Glykol, Vand, Vandglykol
Bøjningsradius
95 mm
Diameter indvendig
16 mm
Diameter udvendig
23 mm
Forstærkning
Syntetisk fiber
Inderrør
EPDM
Længde
100 m
Materiale
EPDM
Mærke navn
Danfoss
Standard DIN
DIN 73411
Standard ISO
ISO 1307
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
5 bar
Tryk sprængning min.
15 bar
Yderrør
Package size
50 m
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
0,29 Kg
Country of origin
tur
Intrastat code
Product information
Produkt datablad
Others has been looking for
1/2 " Multi oil / fuel 20 bar
1/2 " Multi oil / fuel 20 bar
Partnumber:
3/4 " Multi oil / fuel 20 bar
3/4 " Multi oil / fuel 20 bar
Partnumber:
1.1/2" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar -38x50 mm
0 m
2" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 51x64 mm
0 m
1" PTFE-Slange korrugeret m. rustfrit 304 omflet WP 46 bar
1" Multi oil / fuel 20 bar
1" Multi oil / fuel 20 bar
1 m
NW 6 slange med textilindlæg 08x14mm
OLN06
Suge og returslange 2" - Type 602 - WP 7 bar SAE100 R4
602-32
3/4" Sort glat varmeapparatslange
3/8" PTFE-Slange m. rustfrit 304 omflet. WP 183
3/4" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 19x30.5 mm
3" Multi Master GMV MegaFlex ID 76mm 10 bar
MMGMV-76
5/16" Brændstofsl. SAE R7
5/16" Brændstofsl. SAE R7
15 m
General purpose Fuel Oil hose 19x24 10 BAR
GPFO10-19
100 m
1.1/4" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 32x43,5 mm
MULTI Master EPDM slange 3/4" 20 bar
MM12
1/2" PTFE-Slange m. rustfrit 304 omflet. WP 161 bar
1/4" Multi oil / fuel 20 bar
1/4" Multi oil / fuel 20 bar
4" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 102x118 mm
1" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 25x36,5 mm
40 m
Universalslange 2TE-1/4"
Universalslange 2TE-1/4"
2TE-04
2.1/2" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 63,5x77,5 mm
1/4" PTFE-Slange m. rustfrit omflet 304. WP 224 bar
1.3/4" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 45x57 mm
3/8" PTFE-Slange korrugeret m. rustfrit 304 omflet WP 138bar
1" Rød industri vandslange
1" Rød industri vandslange
1.1/4" Multi Master GMV MegaFlex ID 32mm 17 bar
MMGMV-32
3/4" Multi Master GMV MegaFlex ID 19mm 24 bar
MMGMV-19
1"PTFE-Slange m. rustfrit 304 omflet. WP 80 bar
EPDM Hot Water Suction & Discharge hose 2" 50.8/62 10bar