AI42LR11/2X
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
42 varianter
Valgt variant:
AI42LR11/2X
Påskruning - ø42L x 1.1/2" BSP indv
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
42 mm
Gevind indvendig
G 1.1/2 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Model kode
XAI42LR112ZN
Mærke navn
Gates Tube Fittings GmbH
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
160 bar