XGE28LU158
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
XGE28LU158
Adapter 28L. UNF1.5/8''
Specifications
Dimensions and shipping
D1
28 mm
D2
27,5 mm
Diameter rör
28 mm
Dimension i
15 mm
Gevind T
1.5/8-12 UNF
Gänga utv.
1.5/8-12 UNF
L
40 mm
L1
51 mm
L2
17,5 mm
Modell kod
FI-GE-28L1-5/8U-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
50 mm
S2
41 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
15 mm
Åtdragning moment
200 Nm