Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT208CH 1/2'' 2SC 350bar
Varenummer:
SPT208CH
Pakke str.:
1 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
Anvendelsesområde
Diesel, Olja, Smörjfett
Bestillingsenhed
Lös slang
Bøjningsradius
80 mm
Diameter indvendig
12.7 mm
Diameter udvendig
20.8 mm
Flammeresistent
Ja
Forstærkning
2 lager höghållfast ståltrådsfläta
Inderrør
NBR (Nitril)
Mærke navn
Hydraspecma
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Slangestørrelse
1/2 "
Slangetype
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperatur intermitterende maks.
+135 °C
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar
Tryk sprængning min.
1500 bar