PVCO-12X16
Package size:
50 m
Min. order quantity is:
50 m
SEE OTHER VARIANTS
13 variants
Chosen variant:
PVCO-12X16
PVC-slang oarmerad 12/16mm
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter indvendig
12 mm
Diameter udvendig
16 mm
Farve
Transparent
Materiale
PVC
Materialetykkelse
2 mm
Meter pr. rulle
Mærke navn
Hydraspecma
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangegodkendelser
EU 10/2011 A, B, C.
Temperatur maks.
+65 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk sprængning min.
5 bar