PVCO-06X10
Package size:
50 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
13 variants
Chosen variant:
PVCO-06X10
PVC-slang oarmerad id/yd=6/10mm
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter indvendig
6 mm
Diameter udvendig
10 mm
Farve
Transparent
Materiale
PVC
Materialetykkelse
2 mm
Meter pr. rulle
100 m
Mærke navn
Hydraspecma
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangegodkendelser
EU 10/2011 A, B, C.
Temperatur maks.
+65 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk sprængning min.
9 bar