JGE-24-20ED
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
31 variants
Chosen variant:
JGE-24-20ED
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED
Specifications
Dimensions and shipping
A
65 mm
B
27,5 mm
CH
50 mm
D
20 mm
Diameter rør
38 mm
F
G 1.1/4 BSP
Gevind
G 1.1/4 BSP
Gevind udvendig
1.7/8-12 JIC
Gevind udvendig
J
1.7/8-12 JIC
Korrosions resistens
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
FOR
Overfladebehandling
El-forzinkad
Pakningsmateriale
NBR
Standard ISO
ISO 1179
T
38 mm
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
140 bar