8660-24-38S
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
2 varianter
Utvald variant:
8660-24-38S
GÄNGFLÄNS, KOD 62, UTV-M 1.1/2 FLÄNS - 38S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter fläns
63.5 mm
Diameter rör
38 mm
Fläns
1.1/2 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
Gänga utv. metrisk
M52x2
Modell kod
CAG-605-38S-W66
Märke namn
Stauff
Nyckelstorlek
46 mm
O-ring
47,22X3,53 mm
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar