4742-18-10-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
18 variants
Chosen variant:
4742-18-10-SY
Presskoppling 45°, Inv-M26, Ø5/8'', Syrafast
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
18 mm
HEX 1
32 mm
L
116,5 mm
L1
34 mm
L3
98 mm
L4
27 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Modell kod
Märke namn
Hydraspecma
Nyckelstorlek
32 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
R1
M26x1,5
Serie
L
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Vinkel
45 °
Åtdragning moment
45 Nm
ØC
12 mm