16GS16FLH90-160
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
16GS16FLH90-160
Presskoppling GS 90B, Ø 1'', SAE 1'', Kod 62
Specifications
Dimensions and shipping
Byggehøjde
160 mm
D
1"
Diameter flange
47.6 mm
E
160 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
47,6 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16GS-16FLH90-160
Mærke navn
Gates
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
1 "
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
130 - 143 Nm