XRHZ30SRED
Pakkauskoko:
6 st
Pienin tilausmäärä on:
1 st
KATSO MUUT VARIANTIT
10 varianttia
Valittu variantti:
XRHZ30SRED
Check valve (->) - ø30S x 1.1/4" BSP - 1 bar - WD seal
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
30 mm
Material
Steel
Model code
FI-RVZ-30SR-WD-B-W3-1
Pressure max.
250 bar
Pressure opening
1 bar
Safety factor
2.5
Series
S
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1.1/4 BSP
Package size
6 st
Barcode
414640
Gross weight
0,643 Kg
Net weight
0,643 Kg
Country of origin
deu
Product information
Links
Product catalog
Product catalog
Andra tittar på
1.1/4" Check valve 0.5 bar
1.1/4" Check valve 0.5 bar