XGE12SM22ED
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
XGE12SM22ED
Stud fitting - ø12S x M22x1.5 - WD seal
Reservdelar (1)
WD seal M22
Varenummer:
EDM22X1.5
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
14 mm
L
39 mm
L1
48 mm
L2
17,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-12SM22x1.5-WD-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
24 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
M22x1,5
Thread outer metric
M22x1,5
Torque tightening
135 Nm
d1
12 mm
d2
8 mm
i
14 mm