XGE06LM12ED
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
44 varianter
Valgt variant:
XGE06LM12ED
Adapter 06L, M12X1.5 ED
Tilbehør (1)
Reservedele (1)
Omløber - ø6L - M12x1.5
Artikelnummer:
M06L
WD seal M12
Artikelnummer:
EDM12X1.5
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
6 mm
Dimension i
12 mm
L
29 mm
L1
37 mm
L2
10 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-06LM12x1.5-WD-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
17 mm
S2
14 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
M12x1,5
Thread outer metric
M12x1,5
Torque tightening
25 Nm
d1
6 mm
d2
4 mm
i
12 mm