VU-14-10BAR
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
38 varianter
Valgt variant:
VU-14-10BAR
Check valve OM G1/4 10bar Qmax 350bar
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
OM Oleodinamica Marchesini
C
G 1/4 BSP
D
21 mm
Flow max.
20 lpm
Hexagon
19 mm
L
62 mm
Length
62 mm
Material
Steel
Oil Temperature Recommended
50 °C
Oil viscocity recommended
30 cSt
Pressure max.
350 bar
Pressure opening
10 bar
Standard Cracking Pressure
0,4/0,7 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread
G 1/4 BSP
V
Package size
Barcode
453670
Gross weight
Kg
Net weight
0,11 Kg
Country of origin
ita
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Backventil OM G1/4 10 bar max 350 bar