RVZDN20SAE420
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
RVZDN20SAE420
Backventil RVZ SAE 6000, 3/4''
Specifications
Dimensions and shipping
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
Modell kod
55731
Märke namn
MHA Zentgraf
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®), Polyurethane
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryck max.
420 bar
Tryck ôppning
2 bar
Package size
Barcode
414928
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Product information
Technical data
Others has been looking for
Check valve (<-) - ø8L x 1/4" BSP - 1 bar - WD seal