STOPFA13135
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
43 variants
Chosen variant:
STOPFA13135
Stopflex Hose band Ø13-13,5mm
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
OP Srl
Diameter max.
13.5 mm
Diameter min.
13 mm
Package size
Barcode
226275
Gross weight
0,05 Kg
Net weight
0,05 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Stopflex® hose clamp for hydraulic hose.
Product catalog
Others has been looking for
Safety wire til airhose - 1/2"-2" - 500mm - WCB1
Partnumber:
WCB1
Safe-Stopper Bolt Fix + Clamping Ring 95
Partnumber:
SA-STBF95
Whipcheck 3/4tum-2tum 450mm 620kg
WCB2
Stopflex Hose band Ø28-29mm
STOPFA2829
STOPFA6062
Min. order quantity is:
Retention system for various uses Ø10,5 mm bolt (small)
STOPFUVARIE
10 st
Hose clamp Stopflex
Hose clamp Stopflex
Stopflex hose clamp ø48-50mm
Stopflex hose clamp ø48-50mm
Retention system for various uses Ø13 mm bolt (large)